شما اینجا هستید

جعفری در همایش مدیران هنری بنیاد حفظ آثار خبر داد:

انعقاد قرارداد ساخت فیلم زندگینامه شهیدان باقری و صیاد شیرازی

سینما روایت: مدیر امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از انعقاد قرارداد ساخت سریال «شهید صیاد شیرازی» و «شهید باقری» با بنیاد سینمایی فارابی و صدا و سیما خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما روایت؛ علی‌اصغر جعفری مدیر امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در همایش مدیران هنری ادارات کل بنیاد که امروز( چهارشنبه) در مجتمع فرهنگی دوکوهه برگزار شد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه آنچه باعث شده امروز در حوزه دانش، دیپلماسی، مسائل اجتماعی و هنری نسلی معتقد با مبانی فکری قوی شکل گیرد به خاطر مقطع دفاع مقدس بود که باید این مقطع را حفظ کنیم, گفت: اگر نگاه رهبر انقلاب به دفاع مقدس را مرور کنیم یک مکتب فکری شکل خواهد گرفت. ایشان می‌فرمایند «هنر امروز هنر مقاومت است. ما هر چه برای دوران دفاع مقدس کار کنیم، زیاد نیست چون از ظرفیت دفاع مقدس به طور کامل استفاده نشده است.»

مدیر امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد:‌ این دوران سکوی پرش ما در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است که باید آن را حفظ کنیم. دفاع مقدس همانند سد آبی است که ما وظیفه داریم دشت‌های تشنه را سیرآب کنیم.

جعفری افزود : معتقدیم دفاع مقدس یک مکتب فکری برای همه نسل‌ها برای جهان اسلام است. اگر قدر این ظرفیت را بدانیم پیشرفت می‌کینم. ما درباره سینمای دفاع مقدس معتقد به ژانر نیستیم، معتقدیم این حوزه یک مکتب است. عدم استقبال مخاطبین از سینمای دفاع مقدس یک تبلیغات اشتباه است ما نباید تحت تاثیر این تبلیغات اشتباهی قرار بگیریم.»

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب اعتقاد به هنر سفارشی ندارد، گفت: از بیانات رهبر انقلاب دریافت می‌شود که هنر دستوری و با دستورالعمل شدنی نیست اما با خواب‌آلوده و بی تفاوت هم این مهم دست‌‌یافتنی نیست.

 

مدیر امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اقدامات صورت گرفته، اظهار کرد: در چندماه گذشته ضمن آماده سازی اساسنامه و شرح وظایف سال۹۶,  برنامه سه ماه سال ۹۵ نیز مصوب شده و سعی شده دربرنامه‌ها نظام‌مند و با برنامه حرکت کنیم.

مدیر امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خاطر نشان کرد:‌ شش شورای راهبردی در حوزه هنری‌های نمایشی، سینما، آموزش و پژوهش، موسیقی و تجسمی با دعوت از اساتید برجسته تشکیل شده‌ که نقش هیئت علمی را در مجموعه برعهده خواهند داشت.

 

وی با بیان مجموعه تلاش‌های صورت گرفته چند ماه گذشته، گفت: مجموعه تلاش‌های عظیمی شکل گرفته که راه‌اندازی پرتال جامع عکس و فیلم، جشنواره و سامانه‌‌های ارتباطی نمونه آن است. چاپ جلد ۴ تئاتر دفاع مقدس، منشور دفاع مقدس و قرارداد تولید سریال شهید صیاد شیرازی و قرارداد فیلم سینمایی سردار شهید حسن باقری با بنیاد فارابی انجام شده است.

انتهای پیام/ 

برچسب ها: 

سینما روایت

محمد تقی فهیم معتقد است جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس سه هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

جشنواره مقاومت

سینما روایت: آئین رونمایی از دومین مجموعه آثار برگزیده سینمای مقاومت صبح امروز در مؤسسه رسانه‌های تصویری با حضور محمد خزاعی دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، اصحاب رسانه و جمعی از مدیران سینمایی همچون حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، محمد ابطحی مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری، حبیب ایل‌بیگی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی، و برخی از سینماگران مانند نرگس آبیار، انسیه شاه‌حسینی، حبیب ایل‌بیگی، سیدسعید سیدزاده، علی غفاری و ... برگزار شد.

نشریه سینما روایت

سینما روایت: در پی انتشار دومین شماره نشریه«سینماروایت» توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، شماره اول و دوم این نشریه سینمایی به صورت فایل پی دی اف برای دانلود بر روی سایت انجمن به آدرسcinemarevayat.ir قرار گرفت.

شهرک سینمایی