شما اینجا هستید

در آستانه دهه فجر

پخش آخرین یادگاری مرحوم سلحشور از تلویزیون/ «قصه‌های تبیان» به شبکه پنج رسید

سینما روایت: مجموعه نمایشی «قصه‌های تبیان»، آخرین یادگار فرج‌الله سلحشور در آستانه دهه فجر از دوشنبه، ۱۱ بهمن ماه هر شب ساعت ۲۳ از آنتن شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما روایت؛ به نقل از روابط عمومی شبکه پنج، این مجموعه اپیزودیک بر اساس داستان‌های واقعی و موضوعات قرآنی ساخته شده است. فیلمنامه قصه‌های تبیان با محوریت موضوعات قرآنی به نگارش درآمده و همه داستان‌ها و روایات آن بر اساس اتفاقات و داستان‌های واقعی جلوی دوربین رفته است.

در قسمت‌های مجموعه «قصه‌های تبیان» تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی ـ‌ ایرانی مانند طرز رفتار با همسایه، کسب روزی حلال، بازار و مشتری، خیرین مدرسه‌ساز و کارآفرینی مشهود است.

بنابراین گزارش، ساختار این مجموعه تلویزیونی اپیزودیک طراحی و اجرا شده است و هر قسمت یک داستان مجزا دارد. داستان‌های این مجموعه حاوی حکمت خداوندی و عبرت‌های بشری چه به صورت تاریخی و چه معاصر است.

مجموعه تلویزیونی «قصه‌های تبیان» در ۳۷ قسمت توسط کارگردانان جوان زیر نظر زنده‌یاد فرج الله سلحشور، به مشاورت کارگردانی جمال شورجه و مشاورت فیلمنامه منصور براهیمی تهیه و تولید شده است.

این مجموعه با همکاری معاونت فرهنگی سازمان بسیج و شبکه پنج، در مرکز گسترش فیلمنامه نویس صدا و سیما تولید شده است.

«قصه‌های تبیان» دوشنبه ساعت ۲۳ از شبکه پنج سیما پخش و تکرار آن ساعت ۹:۳۰ روز بعد است.

سینما روایت

محمد تقی فهیم معتقد است جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس سه هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

جشنواره مقاومت

سینما روایت: آئین رونمایی از دومین مجموعه آثار برگزیده سینمای مقاومت صبح امروز در مؤسسه رسانه‌های تصویری با حضور محمد خزاعی دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، اصحاب رسانه و جمعی از مدیران سینمایی همچون حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، محمد ابطحی مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری، حبیب ایل‌بیگی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی، و برخی از سینماگران مانند نرگس آبیار، انسیه شاه‌حسینی، حبیب ایل‌بیگی، سیدسعید سیدزاده، علی غفاری و ... برگزار شد.

نشریه سینما روایت

سینما روایت: در پی انتشار دومین شماره نشریه«سینماروایت» توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، شماره اول و دوم این نشریه سینمایی به صورت فایل پی دی اف برای دانلود بر روی سایت انجمن به آدرسcinemarevayat.ir قرار گرفت.

شهرک سینمایی