شما اینجا هستید

کارگردان سینما و تلویزیون:

جبهه مقاومت با شهادت حججی‌ها مقاوم‌تر می‌شود/ جنایات داعشی‌ها به سوژه سینماگران تبدیل شود

کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان با بیان اینکه جبهه مقاومت با شهادت امثال شهید حججی مقاوم‌تر می‌شود، گفت: جنایات داعشی‌ها باید به سوژه سینماگران ایرانی تبدیل شود.

 

پایگاه تحلیلی - خبری سینماروایت به نقل از فارس؛ ابراهیم اصغری امروز در گفت‌وگویی در پاسخ به نقش هنر در تبیین سیره شهید حججی‌ها اظهار کرد: این نوع جنایت‌ها قساوت داعشی‌ها را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: این جنایت‌ها را در تاریخ به‌ویژه واقعه جان‌سوز و عظیم عاشورا شنیده بودیم و داعشی‌ها این جنایت‌ها را در قرن حاضر تکرار کردند.

این تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با تأکید بر اینکه داعشی‌ها از سربازان استکبار جهانی هستند، افزود: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، این جنایت‌ها را در دنیا به‌ویژه جهان اسلام به راه انداخته‌ است.

اصغری با اشاره به اینکه مستکبران تنها دنبال ایجاد ناامنی در منطقه و جهان اسلام نیستند، اظهار کرد: هدف اصلی آن‌ها و اربابانشان، تخریب اسلام در جهان است و آن‌ها با اسلام دشمنی دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه مستکبران دنبال ایجاد ترس، هراس و وحشت در جهان اسلام هستند، تصریح کرد: جبهه مقاومت و شهدای مدافع حرم اجازه وقوع این اتفاق را ندادند و سینه خود را در دفاع از حریم اهل بیت(ع) به‌ویژه عقیله بنی‌هاشم(س) سپر کردند.

این تهیه‌کننده سینما و تلویزیون تأکید کرد: شهادت امثال شهید حججی‌ نه‌تنها جبهه مقاومت را قوی‌تر می‌سازد؛ بلکه جوانان جهان اسلام و جوانان ایرانی را مقاوم‌تر و مستحکم‌تر می‌کند تا روزی طومار آن‌ها را در هم بپیچند.

اصغری با اشاره به اینکه انتظار داریم مدیریت نظامی و فرماندهان جبهه مقاومت با انسجام و هماهنگی بیش از گذشته این گروه را تار و مار کنند، اضافه کرد: داعشی‌ها دنبال جنگ فرسایشی در منطقه هستند و باید پرونده این گروهک تروریستی را بست.

وی با بیان اینکه مردم جهان اسلام و ملت ایران این انتظار را دارند که داعش هر چه سریع‌تر نابود شود، افزود: امیدواریم دیگر نام آن‌ها را نشویم.

این تهیه‌کننده سینما و تلویزیون در پایان با تأکید بر اینکه خشونت و جنایات داعش به رهبری استکبار جهانی باید به سوژه سینماگران ایرانی تبدیل شود، اظهار کرد: فیلم‌سازان ما در سینما و تلویزیون باید در این راستا بسیج شوند و جنایات آن‌ها را به تصویر بکشند.

سینما روایت

محمد تقی فهیم معتقد است جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس سه هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

جشنواره مقاومت

سینما روایت: آئین رونمایی از دومین مجموعه آثار برگزیده سینمای مقاومت صبح امروز در مؤسسه رسانه‌های تصویری با حضور محمد خزاعی دبیر چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، اصحاب رسانه و جمعی از مدیران سینمایی همچون حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی، محمد ابطحی مدیرعامل مؤسسه رسانه‌های تصویری، حبیب ایل‌بیگی رئیس شورای نظارت و ارزشیابی، و برخی از سینماگران مانند نرگس آبیار، انسیه شاه‌حسینی، حبیب ایل‌بیگی، سیدسعید سیدزاده، علی غفاری و ... برگزار شد.

نشریه سینما روایت

سینما روایت: در پی انتشار دومین شماره نشریه«سینماروایت» توسط انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، شماره اول و دوم این نشریه سینمایی به صورت فایل پی دی اف برای دانلود بر روی سایت انجمن به آدرسcinemarevayat.ir قرار گرفت.

شهرک سینمایی